LAJMI I FUNDIT:

Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave

Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave

Krijuesit dhe aktorët e filmave nuk do të humbasin vendet e tyre të punës për shkak të Inteligjencës Artificiale.

Kështu së paku mendon bashkë-CEO i Netflix, Ted Sarandos, 59 vjeç, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.


“Unë nuk besoj se ndonjë program i AI do të shkruajë një skenar më të mirë se një shkrimtar i madh, ose do të zëvendësojë një performancë të shkëlqyer, ose se ne nuk do të jemi në gjendje të dallojmë ndryshimin”, ka thënë Sarandos.

Sarandos u emërua bashkë-CEO i Netflix në korrik 2020, duke shërbyer së bashku me themeluesin e kompanisë Reed Hastings.

Kur Hastings dha dorëheqjen si bashkë-CEO për t’u bërë kryetar ekzekutiv i Netflix në janar 2023, ai u zëvendësua nga drejtori i përgjithshëm i kompanisë Greg Peters. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë 'ndoshta do të zhduken', por ndoshta sepse 'nuk duhet të ishin aty'

Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë 'ndoshta do të zhduken', por ndoshta sepse 'nuk duhet të ishin aty'

Teknologji
Televizori më i madh ndonjëherë, Sony PVM-4300 me “shpinë” peshonte 200 kilogramë

Televizori më i madh ndonjëherë, Sony PVM-4300 me “shpinë” peshonte 200 kilogramë

Teknologji
Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Telefonat Android po bëhen më inteligjentë

Telefonat Android po bëhen më inteligjentë

Teknologji
Blackmagic prezanton aplikacionin për Android që ofron një sërë opsionesh fotografimi profesional

Blackmagic prezanton aplikacionin për Android që ofron një sërë opsionesh fotografimi profesional

Teknologji
Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Kalo në kategori