Liverpooli është kampion i ri i Evropës, pasi ka arritur ta mposht Tottenhamin në finale 2-0.

Skuadra nga Anfield e ka fituar për herë të gjashtë në histori të klubit Ligën e Kampionëve.

E me tu kthyer në Angli, futbollistët e Liverpoolit kanë bërë një festë madhështore në rrugët e qytetit.

Xherdan Shaqiri ka postuar një foto në llogarinë e tij në Instagram nga festa duke treguar se e dashuron këtë klub.

Xherdan Shaqiri dhe Joel Matip. (Photo by Matthias Hangst/Getty Images)

“Kampion të Evropës. Numri gjashtë është rikthyer në shtëpi. E dua këtë klub”, shkroi Shaqiri.

Kujtojmë që Shaqiri këtë edicion në Ligën e Kampionëve ka zhvilluar katër ndeshje ku ka bërë dy asistime, njëri nga ta vendimtar në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës. /Telegrafi/

View this post on Instagram

CHAMPIONS OF EUROPE 🔴🔴❤️❤️🔥🔥 Number 6 is back Home! Love this TEAM❤️🔥 @liverpoolfc

A post shared by XS (@shaqirixherdan) on Jun 3, 2019 at 12:25am PDT