0Shares

Sot rreth orës 10:30, aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje hodhën vezë mbi ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, dhe zëdhënësin e qeverisë, Arban Abrashin.

Kjo pasi që sipas VV-së, Abrashi, sikurse ky kabinet qeveritar, është përgjegjës për situatën nëpër të cilën po kalon Kosova.

“Qeveria, zëdhënës i së cilës është Abrashi, e ka shkelur Kushtetutën, vetëm e vetëm që t’i realizojë projektet e Serbisë në Kosovë”, konsideron VV.

Po sipas VV-së, Qeveria e Kosovës nuk ka as legalitet as legjitimitet të udhëheq me vendin.

“Institucionet nuk do të funksionojnë normalisht, deri në realizimin e kërkesave të qytetarëve të Kosovës. Po ashtu, as eksponentët e këtij pushteti kriminal, nuk do t’i lëmë rehat, derisa të anulohen marrëveshjet dhe derisa të shpallen zgjedhjet e reja”, thuhet deklaratën e VV-së. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)