LAJMI I FUNDIT:

Serie A të bëhet gati për Diego Simeonen, e konfirmon vetë trajneri

Serie A të bëhet gati për Diego Simeonen, e konfirmon vetë trajneri

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone është i lumtur që si Colchoneros ashtu edhe Lazio janë kualifikuar në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve dhe beson se një ditë do të kthehet me siguri në Serie A.

Të dy Lazio dhe Atletico Madrid tashmë janë kualifikuar në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve nga Grupi E, por ata do të takohen në Wanda Metropolitano të mërkurën për të përcaktuar fituesin e grupit.

Gjigantët e La Ligës janë liderët aktualë me 11 pikë, ndërsa Lazio ka 10, kështu që Bianconcelesti duhet të fitojë në Spanjë për të qenë në krye në shortin e raundit të 16-të.


Diego Simeone emëron tre trajnerë që do të dëshironte ta pasonin te Atletico Madridi
Lexo po ashtu Diego Simeone emëron tre trajnerë që do të dëshironte ta pasonin te Atletico Madridi

“Do të ishte mirë të fitonim grupin, por nuk është jetike. Të shohim kush do ta bëjë nesër. Lazio ka bërë mjaft mirë në Ligën e Kampionëve, ne do të shohim futboll të mirë nesër”, deklaroi Simeone për Sky Sport Italia të martën.

Ndeshja e kundërt në Romë përfundoi në një barazim 1-1 i frymëzuar nga një gol i vonuar i portierit të Lazios, Ivan Provedel.

“Nuk ka hakmarrje në futboll. Në Romë, Lazio luajti mirë në pjesën e parë dhe ne luajtëm më mirë në pjesën e dytë. Nuk e imagjinoj një lojë të qetë nesër”, vazhdoi Simeone, ish-mesfushor i Lazios dhe trajner i Catanias.

El Cholo gjithashtu luajti për Pizën, Interin dhe Lazion në Serie A, ndërsa periudha e tij në Catania në 2011 ishte përvoja e tij e vetme në ligën më të lartë të Italisë si trajner. Megjithatë, 53-vjeçari beson se një ditë do t’i kthehet punës në Gadishull.

“Më pëlqen shumë Italia, me siguri do të kthehem një ditë. Jam i bindur se një ditë do të kem një shans të kthehem në Itali, jam i sigurt për këtë”, shtoi më tej ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Nico Williams drejt Ligës Premier?

Nico Williams drejt Ligës Premier?

La Liga
“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

La Liga
Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ligat tjera
Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Kalo në kategori