LAJMI I FUNDIT:

“Senzacioni i internetit” nga Telegrafi Maqedoni

“Senzacioni i internetit” nga Telegrafi Maqedoni

Nxënësit e shkollës së mesme të mjekësisë në Tetovë më 28 nëntor ishin epiqendra e vëmendjes në Tetovë nga qytetarët që festonin ditën e mëvetësisë shqiptare, por edhe në internet nga bashkëatdhetarët shqiptar që jetojnë në diasporë.

Një video e publikuar nga Telegrafi Maqedoni mori vëmëndjen e e më shumë se 1 milion shqiptarëve anembanë botës dhe për këtë, Telegrafi Maqedoni vendos që t’i shpall këto nxënës si: Senzacion i internetit.


Për këtë ngjarje, drejtori i mjekësisë, Binas Pajaziti tha: “Faleminderit për vlerësimin e idesë dhe kontributit tonë, gjithsesi ky çmim i rëndësishëm për ne si shkollë për arsye se vlerësoeht kontributi i nxënësve, ideja dhe realizimi i projektit të rëndësishëm për shkollën tonë, për shqiptarët në përgjithësi, por mbi të gjitha për përcjelljen e mesazhi për brezat e ri, se tradita duhet të ruhet dhe idetë fisnike të rilindasve duhet kultivohen brez pas brezi deri në realizimin final të tyre”.

Ndërsa, drejtori i Telegrafi Maqedoni tha: Ishte kënaqësi dhe krenari për ne që ta japim këtë çmim si senzacion i vitit për nxënësit e shkollës së mesme të mjekësisë, pasi që organizimi u pa nga më shumë se një milion njerëz dhe ne vlerësojmë atë që bën të bukur kombin shqiptar këtu në Maqedoni.

Përfaqësuesit e nxënësve thanë:
“Këtë vit më shumë rëndësi iu përkushtua festës së 28 nëntorit ku u organizua marshi i Isa Boletinit ku morën pjesë 110 djem të veshur si Isa Boletini dhe dy vajza të cilat luajtën rolin e Shote Galicës” tha Rinora Jusufi.

“Për mua si nxënës i kësaj shkolle ka qenë një krenari e madhe të jem pjesë e një nga 100 Isa Boletinët dhe padyshim që emiconet dhe krenari kanë qenë pjesë e pandashme që na kanë shoqëruar gjatë rrugëtimit, si në prova ashtu edhe gjatë performancës” tha Ernest Emurllahu.

Organizatorët e këtij marshi thanë “Falënderojmë Telegrafin e Maqedonisë për çmimin që na ndau, me të vërtetë jam shumë e lumtur, një kohësisht falënderoj edhe nxënësit, familjet e tyre që me aq entuziazëm dhe me aq atdhedashuri punuan këtë proejkt” tha Zyra Murati, pedagoge e shkollës.

Përndryshe, nxënësit e shkollave të mesme dhe fillore kanë zbukuruar festat e nëntorit në Tetovës për vite me radhë.

Në trend Lajme

Më shumë
Kolonelja e Policisë Serbe: Daçiq gaboi - nuk është akt terrorist vrasja e policit serb nga Faton Hajrizi

Kolonelja e Policisë Serbe: Daçiq gaboi - nuk është akt terrorist vrasja e policit serb nga Faton Hajrizi

Siguri
“Protesta e paralajmëruar e ambientalistëve serbë kundër Scholz dhe Faton Hajrizi”, Agim Musliu ngre pikëpyetje mbi ngjarjet në Lloznica të Serbisë

“Protesta e paralajmëruar e ambientalistëve serbë kundër Scholz dhe Faton Hajrizi”, Agim Musliu ngre pikëpyetje mbi ngjarjet në Lloznica të Serbisë

Lajme
Policia e Kosovës ndalon një person, dyshohet se ka ndihmuar Faton Hajrizin pas arratisjes

Policia e Kosovës ndalon një person, dyshohet se ka ndihmuar Faton Hajrizin pas arratisjes

Drejtësi
Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në

Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në "TikTok" mori mbi gjysmë milionë klikime

Lajme
Zafir Berisha ngre dyshime lidhur me vrasjen e Faton Hajrizit - publikon foto

Zafir Berisha ngre dyshime lidhur me vrasjen e Faton Hajrizit - publikon foto

Lajme
Analisti Islami: A e shfrytëzoi Serbia rastin e Faton Hajrizit që ta heshtë kancelarin gjerman për Radoçiqin?

Analisti Islami: A e shfrytëzoi Serbia rastin e Faton Hajrizit që ta heshtë kancelarin gjerman për Radoçiqin?

Lajme
Kalo në kategori