LAJMI I FUNDIT:

Sekretari i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Gjinovci: Situata e sigurisë është e mirë, fitojmë me rezultat zyrtar

Sekretari i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Gjinovci: Situata e sigurisë është e mirë, fitojmë me rezultat zyrtar
Reklama

Sekretari i FHK-së, Izet Gjinovci, i cili gjendet në Beograd së bashku me vashat e Përfaqësueses së Kosovës U-20, thotë se gjendja sigurisë së tyre është e mirë.

Ato sot kanë pasur të zhvillojnë një ndeshje me moshataret e tyre të Serbisë, por që është anuluar nga Qeveria e shteti fqinj.


Sipas Gjinovcit situata e sigurisë është e mirë dhe vajzat janë të qeta.

Sekretari i FHK-së, izet Gjinovci

“Shumë forca policore kanë siguruar në tri rrethe, ka siguri të plotë dhe ne në qendrën sportive dhe hotel jemi shumë mirë”.

Ministri Gashi: Anulimi i ndeshjes Serbi – Kosovë, dështim i autoriteteve serbe për siguri
Lexo po ashtu Ministri Gashi: Anulimi i ndeshjes Serbi – Kosovë, dështim i autoriteteve serbe për siguri

Kosova me gjasë këtë ndeshje do ta fitojë në tavolinë me rezultat zyrtare 20:00.

Vajzat e Kosovës

“Vajzat janë në disponim pas fitores me Serbinë edhe pse me rezultat zyrtar, por është fitore”.

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë: Nuk do të zhvillohet ndeshja Serbi-Kosovë
Lexo po ashtu Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë: Nuk do të zhvillohet ndeshja Serbi-Kosovë

“Do të qëndrojmë, por kjo nuk varet ekskluzivisht nga ne. Varet nga rrethanat dhe vendimin e federatës evropiane dhe shtetit serb”, ka thënë Gjinovci për Telegrafin.

Shumë tifozë janë tubuar në afërsi të palestrës ku ka pasur të zhvillohet ndeshja, duke bërë që ajo të mos zhvillohet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kalo në kategori