Një nga çiftet më të famshëm të Hollywood është ribashkuar për herë të parë në vite.

Sean Penn dhe Robin Wright u fotografuan duke udhëtuar së bashku gjatë fundjavës, më pak se një vit pasi të dy u divorcuan nga partnerët e tyre përkatës.

Në fotot e marra nga PageSix, Penn u pa duke mbajtur një çantë shpine të zezë, një bluzë të zakonshme ngjyrë bezhë, pantallona, një xhaketë të zezë dhe çizme dimërore.

Foto: Backgrid

Ylli i “Forrest Gump” eci një hap pas tij me një valixhe të zezë në dorë dhe një xhaketë të bardhë në krahë.

Ajo dukej elegante me një jakë të zezë, të cilën e kombinoi me xhinse të ngushta dhe çizme ngjyrë kafe.

Reklama

Dyshja, të cilët nuk janë parë bashkë në publik prej vitesh, ishin të martuar nga viti 1996 deri në vitin 2010.

Reklama

Foto: Backgrid

Dalja erdhi vetëm katër muaj pasi Wright, 56 vjeç, u nda nga burri i saj, Clement Giraudet.

Ish-ylli i “House of Cards” paraqiti kërkesën për divorc nga ekzekutivi i Saint Laurent në shtator pas katër vitesh martesë.

Ajo vuri në dukje se data e ndarjes së tyre ishte 31 korriku dhe përmendi “ndryshime të papajtueshme” si shkak, sipas dokumenteve të marra nga TMZ në atë kohë.

Foto: Backgrid

Ndërkohë, Penn finalizoi ndarjen e tij nga aktorja australiane Leila George, 30 vjeçe, në fillim të vitit 2022, pasi ajo bëri kërkesë për divorc një vit më parë.

Reklama

Penn dhe George, i cili ishte 32 vjet më i ri dhe vajza e Vincent D’Onofrio, u takuan për katër vjet përpara se të lidheshin fshehurazi në korrik 2020.

Reklama

Ylli i “Fast Times at Ridgemont High”, 62 vjeç, më vonë foli për dasmën e tyre të dështuar, duke shpjeguar se ishte ai që “e ndikoi martesën”.

Foto: FilmMagic

“Ne ishim të martuar teknikisht për një vit, por për pesë vjet, unë isha një djalë shumë i neglizhuar”, tha Penn për Hollywood Authentic në prill 2022.

Penn ishte i martuar më parë me Madonën nga viti 1985 deri në 1989, dhe ai filloi të takohej me Wright menjëherë pas kësaj.

Reklama

Wright paraqit për herë të parë për divorc nga Penn në 2007, por ata u pajtuan menjëherë më pas. Dyshja e kaluan këtë proces disa herë përpara se të finalizonin ndarjen e tyre në 2010. /Telegrafi/