Legjenda hollivudiane, aktori dhe dashamirës i kafshëve të mëdha Arnold Schwarzenegger ka blerë një qen të ri.

Reklama

Ai solli në shtëpinë e tij një qenë të gjinisë femërore, të cilën e quajti Schnitzel.

“Ishte emërtuar sipas pjatës sime të preferuar austriake dhe pseudonimit tim”, ka shkruar ai në Instagram.

“Ajo dhe Dutch janë tashmë miqtë më të mirë. Cherry po tregon vazhdimisht dhëmbët e saj dhe Lulu po përpiqet ta shkelë atë, kështu që ne po punojmë për dinamikën e marrëdhënieve. Të paktën Wiski nuk i intereson asgjë për sa kohë që ajo merr ushqim”, pohoi aktori dhe shtoi se jeton me kafshët e tij shtëpiake.

Reklama

Përveç qenve, i forti i famshëm ka edhe një gomar dhe një kalë i vogël. /Telegrafi/

Reklama