Interi ka fituar me rezultat të ngushtë 4-3 ndeshjen e tyre në udhëtim te Sassuolo të vlefshme për javën e tetë në Serie A.

Ekipi i Antonio Contes i është kthyer fitores në kampionat pas humbjes nga Juventusi edhe pse në fund ishte afër të mbeste me një pikë.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Lautaro Martinez (2′, 71′) dhe Romelu Lukaku (48′, 45′) për Interit dhe Domenico Berardi (16′), Filip Djuricic (74′) dhe Jeremie Boga (82′) për vendasit.

Interi e fiton trilerin e shtatë golave ndaj Sassuolos Interi e fiton trilerin e shtatë golave ndaj Sassuolos

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte sulmuesi argjentinas, Lautaro, i cili u vlerësua me notë 9.2.

Lautaro Martinez (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për mbrojtësin vendas, Mert Muldur që u notua me 5.6.

Sassuolo:

Interi:

/Telegrafi/