Sassuolo 3-4 Inter, notat e lojtarëve

Lautaro Martinez (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Interi ka fituar me rezultat të ngushtë 4-3 ndeshjen e tyre në udhëtim te Sassuolo të vlefshme për javën e tetë në Serie A.

Ekipi i Antonio Contes i është kthyer fitores në kampionat pas humbjes nga Juventusi edhe pse në fund ishte afër të mbeste me një pikë.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Lautaro Martinez (2′, 71′) dhe Romelu Lukaku (48′, 45′) për Interit dhe Domenico Berardi (16′), Filip Djuricic (74′) dhe Jeremie Boga (82′) për vendasit.

Interi e fiton trilerin e shtatë golave ndaj Sassuolos
Lexo po ashtu Interi e fiton trilerin e shtatë golave ndaj Sassuolos

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte sulmuesi argjentinas, Lautaro, i cili u vlerësua me notë 9.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për mbrojtësin vendas, Mert Muldur që u notua me 5.6.

Sassuolo:

Interi:

/Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes