LAJMI I FUNDIT:

Sarah Jessica Parker me dedikim për njerkun që ndërroi jetë, zotohet të kujdeset për nënën e saj

Sarah Jessica Parker me dedikim për njerkun që ndërroi jetë, zotohet të kujdeset për nënën e saj
(Foto: Instagram/sarahjessicaparker)

Aktores Sarah Jessica Parker do t’i mungojë gjithmonë njerku i saj, i cili vdiq në moshën 76 vjeçare në fillim të kësaj jave pas një sëmundjeje të shkurtër.

Reklama

57-vjeçarja humbi të mërkurën njerkun Paul Giffin Forstre – i cili ishte martuar me nënën e saj, Barbara, në vitin 1969. Ajo shkroi në Instagram se premton të përkujdeset për nënën e saj.

Krahas një imazhi bardh e zi të Paulit në vitet e tij të rinisë, aktorja shkroi në Instagram: “Paul Giffin Forste 1946-2022 Godspeed. RIP I fortë si dem. Deri në fund. Në shtëpi dhe mes të gjithë atyre që të donin shumë, do të na mungosh gjithmonë. Ne do të kujdesemi mirë për nënën, të cilën e adhurove për 54 vjet”.

View this post on Instagram

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)

Menjëherë pas ngjarjeve tragjike, familja e tij e kujtoi Paulin si një “frymë dashurie dhe tw mirësisë”, transmeton KP.

Ylli i “Sex and the City” – nëna e të cilës u divorcua nga babai i saj biologjik Stephen në vitin 1968 – duhej të nderohej në Galanë e 10-të të Modës së Vjeshtës së Baletit të New Yorkut, por disa minuta pasi mbërriti në Teatrin David H. Koch, ajo u kthye dhe u largua përsëri.

Nga skena u njoftua se aktorja, e cila është nënkryetare për Bordin e Drejtorëve, u desh të tërhiqej nga ngjarja për shkak të një “situate të papritur shkatërruese familjare”.


Në trend Magazina

Më shumë
Kim Kardashian thekson linjat e trupit në një fustan të zi nga koleksioni i saj më i fundit

Kim Kardashian thekson linjat e trupit në një fustan të zi nga koleksioni i saj më i fundit

Magazina
Kanye West befason fansat me 'veshjen e tmerrshme', shfaqet i veshur me geta të ngushta i shoqëruar nga një grua e veshur çuditshëm

Kanye West befason fansat me 'veshjen e tmerrshme', shfaqet i veshur me geta të ngushta i shoqëruar nga një grua e veshur çuditshëm

Magazina
Mozzikut i refuzohet viza për hyrje në Amerikë, detyrohet të anulojë koncertet e planifikuara

Mozzikut i refuzohet viza për hyrje në Amerikë, detyrohet të anulojë koncertet e planifikuara

Magazina
Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Kalo në kategori