LAJMI I FUNDIT:

Samsung Series 5 Ultra

Samsung Series 5 Ultra

Samsung paraqiti linjën e ultrabookëve Series 5 Ultra. Për momentin janë në dispozicion dy modele, njëri me diagonale të ekranit prej 13, dhe i dyti me 14 inç, që të dy kanë shtëpizë nga alumini.

Derisa modeli më i vogël me trashësi të shtëpizës prej 15 mm dhe peshën prej 1.4 kg parimisht hyn në definicionin e ultrabookut, e njëjta nuk mund të thuhet edhe për modelin më të madh shtëpiza e të cilit mat trashësinë prej 21 mm, ndërsa peshon 1.81 kg. Me modelin më të vogël mund të porositet disku prej 500-gigabajt, e me modelin më të madh ai prej një terabajt, por portativët mund të blihen edhe SSD-në prej 128-gigabajt. Kompjuterët shiten me procesorët Core i5, me 8 GB RAM, e me modelin më të madh mund të zgjidhet edhe sistemi optik, dhe grafika Radeon HD 7550M.

Dërgesat në tregun e Koresë fillojnë kah fundi i muajit. Çmimet e përllogaritura të modelit 13-inçësh do të shkojnë prej 1,100 deri në 1,300 dollarë. Modeli më i madh 15-inçësh do të shitet prej 1,170 deri në 1,350 dollarë. Shitja ndërkombëtare për momentin nuk është paralajmëruar. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Historia e mahnitshme e një Apple Watch që qëndroi në oqean për 18 muaj dhe ende punon

Historia e mahnitshme e një Apple Watch që qëndroi në oqean për 18 muaj dhe ende punon

Teknologji
Galaxy S25 Ultra përflitet se do të ketë shumë ndryshime në dizajn

Galaxy S25 Ultra përflitet se do të ketë shumë ndryshime në dizajn

Teknologji
Musk thotë se përpjekja për vrasjen e Trump po e bën atë të mendojë të ndërtojë një

Musk thotë se përpjekja për vrasjen e Trump po e bën atë të mendojë të ndërtojë një "kostum të blinduar fluturues"

Teknologji
Telekomi i Kosovës nis zëvendësimin e BTS-ve me teknologjinë e fundit 5G

Telekomi i Kosovës nis zëvendësimin e BTS-ve me teknologjinë e fundit 5G

Teknologji
Miliarderi i teknologjisë Peter Thiel thotë se ai u lejon fëmijëve të tij vetëm 1,5 orë në javë të qëndrojnë

Miliarderi i teknologjisë Peter Thiel thotë se ai u lejon fëmijëve të tij vetëm 1,5 orë në javë të qëndrojnë "para ekranit"

Teknologji
Është zbuluar një lloj i ri sulmit - synon objektiva të zgjedhura me kujdes

Është zbuluar një lloj i ri sulmit - synon objektiva të zgjedhura me kujdes

Teknologji
Kalo në kategori