Këngëtari i mirënjohur i estradës shqiptare, Sabri Fejzullahu, gjatë ditës së sotme (e premte) ka lansuar projektin e tij.

“Edhe një herë” titullohet kënga, për të cilën është përkujdesur producenti i njohur Cricket.

Për tekstin e këtij projekti, i cili e ka kryesisht tematikën e dashurisë, e ka shkruar këngëtari, Yll Limani.

View this post on Instagram

Të dashur shqiptarë, Falemnderit që nga shtëpitë tuaja ndoqët performancën time në stadiumin "Fadil Vokrri", të organizuar nga Komuna e Prishtinës dhe kryetari Shpend Ahmeti. Shikime me qindra mijëra, komente pa fund, mesazhe pa fund … sa i lumtur jam që arritëm të lehtësojmë disa nga momentet tuaja gjatë qëndrimit në shtëpi, aty ky është edhe njëri front i luftës ndaj pandemisë Covid-19. Jam i lumtur që isha pjesë e familjeve tuaja të nderuara. Falemnderit edhe Komunës së Prishtinës me kryetarin z. Ahmeti për përkujdesjen. Unë ju dua pa fund dhe bashk me ju lutemi që gjithçka të përfundojë shpejt e mirë! Ne bashkë me ekipin tim, pra, me producentin Shpëtim Desku, menaxherin Avni Selimi, jemi organizuar online dhe po punojmë për këngët e reja. Kreshniku nga "home studio" po bën punën e tij, producenti tjetër në studio në anën tjetër po organizon orkestrimin, dhe mua më mbetet që në kohën time të përcaktuar sipas urdhëresës shtetërore, të shkoj e ti këndoj ato që duhet, e pastaj pjesa tjetër e ekipit gjithashtu online punojnë në realizimin e punëve. Ishte një performancë me shumë emocione dhe mbetet performanca më unike e jetës. Unë me pianistin në skenë, kameramanët gjithandej, por pa juve publiku i dashur … Sa shume doja t'ju kisha aty …! Ju dua pa fund, Sabriano

A post shared by Sabri Fejzullahu (@sabrifejzullahu_official) on Apr 25, 2020 at 2:25pm PDT

Me ngjyrime verore, Sabri Fejzullahu është shfaqur në disa vende atraktive të Kosovës, ndërsa këndonte këngën e re.

Sidoqoftë, këngëtari shqiptar njihet për një interpretim të veçantë në prodhimtarinë e tij muzikore, ndërsa numëron mijëra dëgjues aktiv. /Telegrafi/