LAJMI I FUNDIT:

Rufki Suma, kryetari që mbajti premtimet

Rufki Suma, kryetari që mbajti premtimet
Rufki Suma. Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Në emisionin “Jeta në Komunë” me kryetarin e Komunës së Hanit të Elezit, Rufki Suma, u diskutua për realizimin ose jo të premtimeve të dhëna në zgjedhjet elektorale.

Reklama

Kryetari kishte premtuar se do të regjistronte pronën në emër të përbashkët me gruan e tij dhe këtë e ka bërë.

“Deri para dy-tre viteve kanë qenë pronat në emër të prindërve. Tani shtëpia dhe trualli janë në emrin tim, tani ligji na obligon që pasuria të jetë në emër të përbashkët. Në momentin që e vlerësojmë që është arsyeshme do ta bëjmë.  Nëse është deri në shkurt afati do t’i përmbahem afatit”, kishte thënë ai.

Komuna e Hanit të Elezit deri para pak viteve ka qenë komuna e cila nuk ka pasur çerdhe për fëmijët. Tani çerdhja nuk është funksionale, mirëpo kryetari ka mbajtur premtimin për ndërtimin e saj.

“Tani është në ndërtim e sipër çerdhja e fëmijëve në Han te Elezit, ku besojmë që nëse këtë vit nuk përfundon pranverën e vitit tjetër duhet të përfundojë dhe të jetë e që në shtatorin e vitit tjetër, me fillimin e vitit tjetër shkollor, me siguri.”, ka premtuar Suma.

Gjithashtu ishte thënë se salla e sportit pranë shkollës fillore “Ilaz Thaçi” është funksionale dhe kjo ka ndodhur.

“Pranë shkollës fillore “Ilaz Thaçi” me ndihmën e Komisionit Evropian është ndërtuar edhe salla e sportit, e cila është funksionale”, kishte deklaruar ai./kallxo.com

Në trend Lajme

Më shumë
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Lajme
Gërvalla, ndërkombëtarëve: Reagoni, dronët e konfiskuar dhanë dëshmi për përfshirjen e Serbisë në sulm

Gërvalla, ndërkombëtarëve: Reagoni, dronët e konfiskuar dhanë dëshmi për përfshirjen e Serbisë në sulm

Siguri
Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Lajme
Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radioçiqi

Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radioçiqi

Lajme
Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Siguri
Kalo në kategori