LAJMI I FUNDIT:

Rruga Prishtinë-Mitrovicë, asfaltohet njëri drejtim i segmentit Lugu i Madh – Maxhunaj

Rruga Prishtinë-Mitrovicë, asfaltohet njëri drejtim i segmentit Lugu i Madh – Maxhunaj

Zëvendësministrit i Mjedisit, Hysen Durimish ka njoftuar se është asfaltuar shtresa e parë e rrugës nacionale Prishtinë-Mitrovicë.

Në një postim në Facebook, Durmishi ka thënë se shtresa që është asfaltuar ka gjerësi 10 metra dhe gjatësi 1 kilometër.

Ai ka shtuar se është duke u punuar në struktura e përgatitje të asfaltimit edhe të segmenteve tjera të kësaj rruge.

“Asfaltohet shtresa e parë e rrugës nacionale N2, Prishtinë – Mitrovicë, segmenti nga Lugu i madh deri në Maxhunaj.

Është asfaltuar njëri drejtim me gjerësi 10 m dhe gjatësi 1 km.

Po punohet njëkohësisht në struktura e në përgatitje të segmenteve tjera për asfaltim”, ka shkruar Durmishi. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

AlbaSky
Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub Kosovo
Qumështorja Vita - Dashuria dhe puna e palodhshme e më shumë se 1500 fermerëve!

Qumështorja Vita - Dashuria dhe puna e palodhshme e më shumë se 1500 fermerëve!

Qumështorja Vita
Siguria në udhëtim, PrishtinaTicket është anëtare e Swiss Travel Security

Siguria në udhëtim, PrishtinaTicket është anëtare e Swiss Travel Security

Prishtina Ticket
Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Ekonomi
Lajm i mirë për shqiptarët e Zvicrës

Lajm i mirë për shqiptarët e Zvicrës

Prishtina Ticket
Kalo në kategori