Gjashtë persona janë arrestuar pasi të njëjtit ishin përfshirë në një rrahje në mes vete.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të dielën rreth orës 21:42 në rrugën “Dëshmorët e Kombit”, në Istog.

Tutje në raport, bëhet e ditur se si pasojë e rrahjes dy nga të dyshuarit kanë pësuar lëndime të lehta trupore për çka dhe u është ofruar tretmani mjekësorë.

Ndërsa, me vendim të prokurorit pesë të dyshuar janë dërguar në mbajtje, kurse njëri është liruar në procedurë të rregullt.

“Janë arrestuar gjashtë të dyshuar meshkuj  kosovarë pasi të njëjtit ishin përfshirë në një rrahje në mes veti. Si pasoj e rrahjes dy nga të dyshuarit kanë pësuar lëndime të lehta trupore për çka dhe u është ofruar tretmani mjekësorë. Me vendim të prokurorit pesë të dyshuar janë dërguar në mbajtje, kurse njëri është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raport. /Telegrafi/

Reklama
Reklama