Disa nxënës janë rrahur në mes vete sot në Drenas.

Telegrafi merr vesh se në rrahje janë përdorur edhe mjete të mprehta (thika).

Sipas burimeve të Telegrafit, dy nxënës kanë marrë lëndime trupore, të cilët janë dërguar për tretman mjekësor në QKUK.

“Në fshatin Qikatovë të Drenasit disa nxënës janë rrahur në mes vete. Në proces të rrahjes janë përdorur edhe thika. Për momentin dy persona janë lënduar dhe janë dërguar për tretman mjekësor ne QKUK”, bëjnë të diturat burimet. /Telegrafi/