Të gjithë pasagjerët me përjashtim të ekuipazhit dhe katër të huaj janë liruar nga aeroplani i Egyptair, i cili kishte zbarkuar në Qipro, kanë bërë të ditur nga Ministria e Aviacionit Civil i Egjiptit për CNN.

Aeroplani i linjës ajrore të Egyptian airlines, përkatësisht fluturimi MS181, i cili po udhëtonte nga Alexandria në Kajro është rrëmbyer.

Siç raportojnë mediat e huaja, ai është rrëmbyer nga një pasagjerë i cili ishte i “pajisur” me një jelek vetëvrasës.

Gjithashtu bëhet e ditur se ai e ka detyruar pilotin të aterrojë në Aeroportin Larnaka, Qipro, transmeton Telegrafi.

Raportohet se në aeroplanë gjenden 81 pasagjerë dhe bordi i aeroplanit. /Telegrafi/

 

Hijacked EgyptAir flight lands in CyprusBREAKING: All passengers except for the crew and four foreigners have been released from a hijacked EGYPTAIR flight landed in Cyprus, Egypt’s Ministry of Civil Aviation tells CNN. Latest updates: http://cnn.it/1RDxqPk

Posted by CNN International on Tuesday, March 29, 2016