Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar pesë persona në Prishtinë.

Arrestimi i tyre ka ndodhur pasi që të njëjtit ishin përfshirë në një përleshje fizike (rrahje) në mes veti.

Të dyshuarit fillimisht kanë pranuar tretman mjekësor dhe me urdhër të prokurorit kujdestar, të dyshuarve iu është caktuar masa e ndalimit për 48 orë. /Telegrafi/