LAJMI I FUNDIT:

Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

Dueli i NBA mes Miami Heat dhe New Orleans Pelicans u shënua nga një luftë e ashpër dhe kaos i vërtetë, pas së cilës katër basketbollistë u përjashtuan.

Jimmy Butler, Thomas Bryant, Jose Alvarado dhe Naji Marshall u rrëzuan pas një sherri të ashpër në parket në fillim të çerekut të katërt të përballjes Miami-New Orleans Pelicans.


Lufta filloi pasi Zion Williamson i Pelicans vodhi topin nga Butler dhe Kevin Love e faulloi atë për të parandaluar një shënim të lehtë.

Ndërsa Love u thirr për një faull personal, Williamson u rrëzua në dysheme dhe Marshall vrapoi për të protestuar për mënyrën se si Williamson u faullua.

Butler reagoi ndaj kësaj dhe shkaktoi kaos. Ai dhe Marshall kapën për fyt njëri-tjetrin në kulmin e sherrit, me shokët e skuadrës dhe trajnerët që përpiqeshin t’i ndanin.

Pikërisht kur dukej se lufta kishte mbaruar, diku tjetër, Bryant dhe Alvarado filluan të debatonin dhe të shkëmbenin goditje, ndërsa rreth tyre u krijua kaos i ri.

Emocionet u ndezën edhe në tribunë, ndaj një tifoz i Pelicans hodhi gjëra në drejtim të lojtarëve të Miami. Sigurimi e ka nxjerrë menjëherë nga tribuna.

Të katër basketbollistet që morën pjesë në përleshje u përjashtuan dhe Miami përfundoi duke festuar fitoren 106:95 si mysafir. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bundesliga
Kalo në kategori