LAJMI I FUNDIT:

Rrahin brutalisht elefantin në Tajlandë, momenti kur kafsha gjigante humb vetëdijen dhe rrëzohet në tokë

Rrahin brutalisht elefantin në Tajlandë, momenti kur kafsha gjigante humb vetëdijen dhe rrëzohet në tokë

Një video që po qarkullon në rrjetet sociale, shfaq momentin kur një elefant nga rrahja brutale humb vetëdijen dhe rrëzohet derisa po tentonin më forcë ta detyronin që të futet në rimorkion e një kamioni në Tajlandë.

Pamjet tregojnë elefantin e quajtur Plai Tongkhun, i cili goditet vazhdimisht me shkopinj nga disa burra që këmbëngulnin që ta hipin në kamion, transmeton Telegrafi.

Ngjarja ka ndodhur në provincën Surin në verilindje të Tajlandës, ku shihen burrat duke ia ngulur në trup një lloj shkopi të hekurit – e duket se në një moment elefanti lodhet dhe rrëzohet në tokë.

Pavarësisht se qëndroi pavetëdije për disa momente i shtrirë në tokë, kjo kafshë gjigante arrin të ngritet sërish në këmbë.

Pas shpërndarjes së videos, autoritetet kompetente janë vënë në kërkim të burrave që keqtrajtuan kafshën – që në përgjithësi nuk konsiderohet si kafshë agresive. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britaniku që shpenzoi 12 mijë funte për ta shndërruar furgonin e vjetër “në shtëpi në rrota” - nga aty do të ndjekë ndeshjet e Anglisë në Gjermani

Britaniku që shpenzoi 12 mijë funte për ta shndërruar furgonin e vjetër “në shtëpi në rrota” - nga aty do të ndjekë ndeshjet e Anglisë në Gjermani

Interesante
Ariu notonte në liqenin e Floridës, i vërsulen dy aligatorë – por reptilët tërhiqen nga misioni

Ariu notonte në liqenin e Floridës, i vërsulen dy aligatorë – por reptilët tërhiqen nga misioni

Interesante
Turistët në Kinë të hutuar nga risia në tualetet publike  - zgjidhje moderne, por është pak e pakëndshme

Turistët në Kinë të hutuar nga risia në tualetet publike - zgjidhje moderne, por është pak e pakëndshme

Interesante
Mënyra se si ky çift zbuluan se po bëhen prindër, bëri miliona njerëz të qeshin

Mënyra se si ky çift zbuluan se po bëhen prindër, bëri miliona njerëz të qeshin

Fun
Bukuroshja u trondit me çantën që mori në Gucci

Bukuroshja u trondit me çantën që mori në Gucci

Fun
Martohet çifti më i shkurtër në botë

Martohet çifti më i shkurtër në botë

Interesante
Kalo në kategori