Ronaldo qëndron i heshtur përballë suksesit të Messit në Botëror

Cristiano Ronaldo ka qëndruar i heshtur në rrjetet sociale pas fitores së Lionel Messit në Kupën e Botës.

Ylli argjentinas ka qenë një rival prej kohësh i portugezit pasi të dy kanë garuar që të konsiderohen si lojtari më i mirë në botë.

Messi me sa duket e zgjidhi debatin pasi shënoi dy herë në finale kundër Francës për të ndihmuar Argjentinën në rrugën drejt titullit të saj të parë në turne që nga viti 1986.

Cristiano Ronaldo nuk ka postuar në rrjetet sociale që kur Lionel Messi fitoi Kupën e Botës

Kupa e Botës ishte gjithashtu e para e këtij lloji për Messin dhe do të thotë se ai ka kompletuar kabinetin e tij të trofeut.

Para turneut, dy rivalët kishin fituar të titujt të ligës, Ligën e Kampionëve, si dhe një turne ndërkombëtar secili.

Messi fitoi Kupën e Amerikës në vitin 2021, pesë vjet pasi Ronaldo fitoi Kampionatin Evropian në vitin 2016.

Ndërsa futbollistët dhe legjendat nga e gjithë bota përshëndetën Messin për arritjen e tij historike, aty nuk mund ta shihin edhe 37-vjeçarin.

Ronaldo nuk ka postuar asgjë në rrjetet sociale, me postimin e tij të fundit në Instagram më 11 dhjetor dhe postimin e tij të fundit në Twitter më 9 dhjetor. /Telegrafi/