Marcelo mund të bëhet lojtari i radhës që largohet nga Real Madridi, pasi Cristiano Ronaldo është duke e ftuar te Juventusi. 

Raportimet e fundit që vijnë nga Torino, shkruajnë se braziliani shihet si njeri ideal për ta përforcuar krahun e djathtë të mbrojtjes.

Ronaldo dhe Marcelo shkëmbejnë mesazhe të shumta gjatë tërë kohës, ndërsa portugezi i jep informacione për jetë e mirë që po kalon në Itali.

Tuttosport shkruan se Ronaldo ia ka lavdëruar atmosferën e dhomës së veshjes së Juventusit dhe pozitivitetin që ekziston në të gjithë skuadrën.

Kjo e ka bërë Marcelo shumë kurioz dhe ka filluar të mendojë për mundësinë që të luajë për Zonjën e Vjetër.

Në qendër të kësaj historie do të shkojë më tej Alex Sandro, me Juventusin që dëshiron të fitojë në pjesën e majtë dhe më pas të ketë nevojë për një njeri të ri për atë pozitë, potencialisht duke synuar zgjedhjen aktuale të Realit.

Në qendër të kësaj mbetet Alex Sandro, me Juven që ende nuk e di se a do ta mbajë.

Mund të ndodh që ai të bëhet zgjedhja e parë e Real Madridit, nëse Marcelo kërkon largimin.

Kjo do t’i hapte rrugën një shkëmbimi të mundshëm. /Telegrafi/