LAJMI I FUNDIT:

“Roman J Israel, Esq.”, drama që mund t’i sjellë Denzel Washingtonit një tjetër nominim për Oscar (Video)

“Roman J Israel, Esq.”, drama që mund t’i sjellë Denzel Washingtonit një tjetër nominim për Oscar (Video)

Aktorët e famshëm, Denzel Washingon dhe Colin Farrell, si edhe regjisori Dan Gilory, janë ekipi i shkëlqyer që qëndron prapa dramës “Roman J Israel, Esq.”.

Reklama

Filmi i ri që ka në qendër gjykatën, do të nisë shfaqjen nëpër kinematë botërore nga muaji i ardhshëm.

Në muajin e kaluar, “Roman J Israel, Esq.” u shfaq në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto, ku mori kryesisht kritika pozitive.

Disa nga kritikët theksuan se Gilory është regjisor i talentuar dhe mund të bëjë filma akoma më të mirë, ndërkohë që nuk pati asnjë koment negativ për aktrimin e Denzel.

Pesëmbëdhjetë çiftet e famshme që vërtetojnë se dashuria e vërtetë mund të zgjasë përgjithmonë (Foto)
Lexo po ashtu Pesëmbëdhjetë çiftet e famshme që vërtetojnë se dashuria e vërtetë mund të zgjasë përgjithmonë (Foto)

Washington luan rolin e avokatit Roman Israel, ndërsa mediat spekulojnë se ai mund të nominohet për Oscar me këtë rol.

Kjo dramë sjell luftën që bën avokati për të drejtën shoqërore. Ngjarja fillon kur Roman vendos të punojë për një avokat të suksesshëm në një kompani të fuqishme, i cili portretizohet nga Colin Farrell.

Shelley Hennig, Carmen Ejogo, Nazneen Contractor, Tony Plana, Niles Fitch dhe shumë aktorë të tjerë, janë pjesë e këtij filmi.

Filmi që është prodhim i Columbia Pictures do të nisë shfaqjen nëpër kinema nga data 3 nëntor. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Magazina
Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Magazina
Rikthyer nga Zelanda e Re në Kosovë, Vesa Luma: Më kishte marrë malli për muzikën dhe vendin

Rikthyer nga Zelanda e Re në Kosovë, Vesa Luma: Më kishte marrë malli për muzikën dhe vendin

Butrint Avdyli
Një nga femrat më të bukura të Hollywoodit, sot e shpërfytyruar nga lufta me kancerin - Linda Evangelista flet për ndryshimet që ia shkaktuan operacionet

Një nga femrat më të bukura të Hollywoodit, sot e shpërfytyruar nga lufta me kancerin - Linda Evangelista flet për ndryshimet që ia shkaktuan operacionet

Magazina
Faton Shoshi i rikthehet estradës, merr sërish nën menaxhim Ledrin

Faton Shoshi i rikthehet estradës, merr sërish nën menaxhim Ledrin

Magazina
Melinda Ademi duket  mahnitëse teksa shfaqet me të zeza në New York

Melinda Ademi duket mahnitëse teksa shfaqet me të zeza në New York

Magazina
Kalo në kategori