Roma tregohet e pamëshirshme ndaj Bolonjës – fiton me katër gola dallim

Roma e ka deklasuar Bolonjën në kuadër të javës së 11-të në Serie A, pasi e ka mposhtur 5-1.

Pas vetëm pesë minutash lojë, Giallorossët kaluan në epërsi fal një auto-goli nga Andrea Poli, duke mposhtur kështu portierin e tij.

Mirëpo, pesë minuta më vonë, Lorenzo Insigne asistoi te Edin Dzeko, për të dyfishuar kështu epërsinë e tyre.

Në minutën e 15-të, Lorenzo Pellegrini pranoi një asistim bga Leonardo Spinazzola, për të shënuar për 3-0.

E vetmja gjë që arritën vendasit të bënin në këtë takim ishte që të realizonin në minutën e 24-të, pas Bryan Cristante shënoi auto-gol.

Roma vazhdoi me ritmin e tyre të lartë të lojës dhe shënuan golin e katërt me anë të Jordan Veretout (35′), me një asistim të Henrikh Mkhitaryan,

Anësori armen më pas u shndërruar në golashënues dhe në minutën e 44-të pranoi një asistim nga Karsdrop, për rezultatin 5-1.

Në pjesën e dytë nuk munguan golat, derisa njërën prej tyre e anuloi VAR-i.

Ishte minuta e 58-të, kur Dominguez i Bolonjës shënoi gol, mirëpo atë e anuloi video asistenti i gjyqtarit për pozitë jashtë loje.

Lojtarët e Paulo Fonsecas në fund triumfuan për rezultatin e thellë, duke marrë kështu tri pikë të plota.

Pas  javës së 11-të, Roma gjendet në vendin e pestë me 21 pikë, derisa në xhiron e 12-të do të takohen me Torinon. /Telegrafi/

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Man City në telashe të mëdha – Liga Premier jep paralajmërimin lidhur me shkeljen e 115 rregullave

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi