LAJMI I FUNDIT:

Roma dhe Napoli takohen për Manolasin, flasin edhe për Hysajn

Roma dhe Napoli takohen për Manolasin, flasin edhe për Hysajn
Edin Dzeko dhe Elseid Hysaj (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Roma thuhet se kanë pyetur zyrtarisht për mbrojtësin shqiptar të Napolit, Elseid Hysaj, por ata mund të kenë ardhur shumë vonë.

Reklama

Sipas gazetarit Alfredo Pedulla nga Sportitalia, Napoli dhe Roma u takuan sot (e hënë) për të diskutuar rreth marrëveshjes për grekun Manostas Kostas.

Në këtë takim, sipas tij u diskutua edhe mundësia e një lëvizjeje për reprezentuesin e Shqipërisë.

Roma rivalizon Atletico Madridin për shërbimet e Elseid Hysajt
Lexo po ashtu Roma rivalizon Atletico Madridin për shërbimet e Elseid Hysajt

Giallorossët mund të ketë nevojë për një mbrojtës të djathtë të ri pasi Alessandro Florenzi ka qenë i lidhur me Interin, ndërsa Rick Karsdorp dhe Davide Santon nuk kanë bindur.

Megjithatë, Pedulla paralajmëron se Atletico Madridi mbetet i etur për mbrojtësin, ku thuhet se janë pajtuar me Napolin për një çmim prej 20 milionë eurosh. /Telegrafi/