Roma barazon në udhëtim te Genti, por kalon tutje në Ligën e Evropës

Roma ka marrë një barazim në ndeshjen e dytë ndaj Gentit 1-1, por kaq i ka mjaftuar për të kaluar në fazën tjetër të Ligës së Evropës.

Giallorosët rrezikuan me të filluar takimi, kur Aleksander Kolarov qëlloi shtyllën në minutën e parë.

Por të parët që kaluan në epërsi ishin vendasit që shënuan pas 25 minutave lojë.

Ishte sulmuesi kanadez Jonathan David që shënoi pas asistimit nga Bezus për 1-0.

Epërsia e vendasve nuk zgjati më shumë se katër minuta, pasi mysafirët barazuan në 1-1 me anë të Justin Kluivert.

Me rezultatin e barabartë 1-1 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Pjesa e dytë i takoi vendasve të cilët sulmonin vazhdimisht portën e Lopez.

Ofoje dhe Kums patën raste të mira shënimi, por që në vend ishte portieri spanjoll i Romës.

Kësisoj Roma me rezultat të përgjithshëm 2-1 pas 180 minutave kalon në raundin tjetër të Ligës së Evropës. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Dy yjet e Gironas u goditën kokë më kokë, u dërguan menjëherë në spital

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG

"Ai tha se na gënjeu", Toni Kroos zbulon fjalët Carlo Ancelottit përpara El Clasicos