LAJMI I FUNDIT:

Roma barazon në udhëtim te Genti, por kalon tutje në Ligën e Evropës

Roma barazon në udhëtim te Genti, por kalon tutje në Ligën e Evropës

Roma ka marrë një barazim në ndeshjen e dytë ndaj Gentit 1-1, por kaq i ka mjaftuar për të kaluar në fazën tjetër të Ligës së Evropës.

Reklama

Giallorosët rrezikuan me të filluar takimi, kur Aleksander Kolarov qëlloi shtyllën në minutën e parë.

Por të parët që kaluan në epërsi ishin vendasit që shënuan pas 25 minutave lojë.

Ishte sulmuesi kanadez Jonathan David që shënoi pas asistimit nga Bezus për 1-0.

Epërsia e vendasve nuk zgjati më shumë se katër minuta, pasi mysafirët barazuan në 1-1 me anë të Justin Kluivert.

Me rezultatin e barabartë 1-1 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Pjesa e dytë i takoi vendasve të cilët sulmonin vazhdimisht portën e Lopez.

Ofoje dhe Kums patën raste të mira shënimi, por që në vend ishte portieri spanjoll i Romës.

Kësisoj Roma me rezultat të përgjithshëm 2-1 pas 180 minutave kalon në raundin tjetër të Ligës së Evropës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori