Roma është mposhtur në shtëpi me rezultat 0-2 nga Spali në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë të Serie A.

Skuadra e Eusebio Di Francescos nuk ka mundur të vazhdojë serinë pozitive të fitoreve, pasi është ndalur në shtëpi nga Spali.

Golat në këtë ndeshje për mysafirët u shënuan nga Andrea Petagna (36′) dhe Kevin Bonifazi (56′).

Spali befason Romën në Olimpico Spali befason Romën në Olimpico

Lojtari më i vlerësuar në këtë ndeshje ishte pikërisht Bonifazi, i cili pas paraqitjes së mirë u notua me 7.9.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për mbrojtësin vendas, Luca Pellegrini, që u vlerësua me notë 5.4. /Telegrafi/

Roma: 

SPAL: