Rihanna ka konfirmuar se do të jetë kryesuese e shfaqjes së pjesës së parë të ‘Super Bowl 2023’.

Këngëtarja 34 vjeçe, bëri të ditur lajmin e madh të dielën duke shpërndarë një fotografi të krahut të saj me tatuazh duke shtrënguar një top futbolli. Postimi mori afro 700 mijë pëlqime në 20 minutat e para, duke përfshirë një nga Lizzo, e cila shkroi ‘ulëritëse’ në komentin e saj.

NFL gjithashtu publikoi lajmin e madh në Twitter me të njëjtën fotografi dhe mesazhin ‘Let’s go #SBLVII’, shkruan DailyMail.

Kjo vjen pasi këngëtarja e hitit “Diamonds” refuzoi mundësinë për të performuar në ‘Super Bowl’ në vitin 2019. Super ylli tha se e refuzoi ftesën për shkak të mënyrës se si ishte trajtuar Colin Kaepernick.

Reklama
Reklama

Ish-lojtari i San Franciscos, 49 vjeç, refuzoi të qëndronte për himnin kombëtar të ShBA-së në fillim të lojërave për të protestuar kundër brutalitetit të policisë dhe pabarazisë racore. Pasi u bë lojtar i lirë, asnjë ekip nuk e mori më atë përsipër.

Qendërmbrojtësi paditi NFL-në në nëntor të vitit 2017, duke akuzuar pronarët e ekipit për bashkëpunim në mos punësimin e tij.

Padia u tërhoq dy vjet më vonë pasi Kaepernick dhe NFL arritën një marrëveshje konfidenciale. Ai mbetet i panënshkruar.

Duke shpjeguar vendimin e saj në atë kohë, fituesja e çmimit ‘Grammy’ tha për Vogue: “Nuk mund të guxoja ta bëja këtë. Për çfarë? Kush përfiton nga kjo? Jo populli im”.

Reklama

“Unë thjesht nuk mund të isha e shitur”, tha ajo, “Unë nuk mund të isha një nxitëse. Ka gjëra brenda asaj organizate me të cilat unë nuk pajtohem fare dhe nuk kam dashur të shkoj dhe t’u shërbej atyre në asnjë mënyrë”.

Reklama

Kalimi i kohës mund të ketë lehtësuar shqetësimet e kryesueses së tabelës për performancën në ‘Super Bowl’.

Rihanna ka bërë një pushim nga performanca pasi solli në jetë djalin e saj në maj. /Telegrafi/