LAJMI I FUNDIT:

Rey Manaj shumë pranë kalimit te Barcelona B

Rey Manaj shumë pranë kalimit te Barcelona B
Rey Manaj (Foto: Instagram/reymanaj97)

Sulmuesi shqiptar, Rey Manaj, është afër kalimit te skuadra e dytë e Barcelonës që aktualisht bën gara në Segunda Division B.

Sipas gazetës spanjolle Sport, 22-vjeçari pritet të largohet nga Albacete dhe të nënshkruajë për ekipin rezervë të Blaugranëve.

Manaj i është bashkuar Albacetes në vitin 2018 dhe ka kontratë me klubin aktual deri në vitin 2024.

Rey Manaj si lojtar i Interit (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Ai rrjedh nga Akademia e Cremoneses dhe Interit, ndërsa ka qenë pjesë edhe ekipit të parë të Nerrazzurrëve.

Gjatë asaj kohe, sulmuesi ka qenë i huazuar edhe te klubet, si Pescara, Pisa e Granada, para se të transferohej te Albacete. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga
Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bundesliga
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

Bundesliga
Kalo në kategori