I respektuar nga gjyqtari dhe lojtarët kundërshtarë – në mes të takimit, Wesley Fofana ndaloi për të bërë iftar

Të hënën në mbrëmje, Leicester City bëri një hap gjigant drejt kualifikimit për në sezonin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e Brendan Rodgers mposhti Crystal Palacen 2-1 në King Power Stadium, që do të thotë se Dhelprat tani janë shtatë pikë larg West Hamit, të vendit të pestë.

Kelechi Iheanacho shënoi golin fitues në minutën e 80-të, pasi Timoty Castagne (1-1) kishte anuluar golin e pjesës së parë të Wilfried Zahas.

Për më shumë se 90 minuta, në gjendje ishte të luante qendërmbrojtësi i ri Wesley Fofana, e që dhuroi një moment të bukur të takimit.

Fofana u larguar për pak minuta nga fusha, në mënyrë që të bëjë iftar, e që njihet si një mysliman tejet i devotshëm dhe i përkushtuar.

Kundër Palaces, mbrojtësi i Leicester ishte në gjendje të bënte iftar në minutën e 34-të të lojës, duke marrë disa lëngje pas një ndalimi të lojës nga gjyqtari në shenjë respekti për të. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll