LAJMI I FUNDIT:

Reshje të mëdha bore në SHBA, 55 kamionë dhe 11 vetura përfshihen në aksidentin zinxhiror në Pennsylvania, raportohet për të vdekur dhe të lënduar

Reshje të mëdha bore në SHBA, 55 kamionë dhe 11 vetura përfshihen në aksidentin zinxhiror në Pennsylvania, raportohet për të vdekur dhe të lënduar

Fotografi të shkrepura nga ajri tregojnë pasojat e reshjeve të mëdha të borës në SHBA, ku rrugët e rrëshqitshme dhe të mbuluara me akull e borë ka bërë që dhjetëra kamionë e vetura të përfshihen në një aksident zinxhiror në Pennsylvania.

Reklama

Mediat amerikane raportojnë se një person ka humbur jetën në këtë aksident të tmerrshëm dhe disa tjerë janë lënduar, transmeton Telegrafi.

Bëhet fjalë për 55 kamionë dhe 11 vetura që u përplasen njëra pas tjetrës, duke bllokuar një autostradë dhe të krijohen kolona të gjata.

E stuhia e borës nuk e ka goditur vetëm Pennsylvania, pasi edhe në New York dhe qytete tjera raportohet për probleme të ngjashme, ku është vështirësuar kalimi i lirshëm me vetura nëpër rrugë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
A do të furnizohet Ukraina me raketat gjermane Taurus, që kanë një rreze veprimi prej 500 kilometra dhe mund të shkatërrojnë bunkerë nëntokësorë?

A do të furnizohet Ukraina me raketat gjermane Taurus, që kanë një rreze veprimi prej 500 kilometra dhe mund të shkatërrojnë bunkerë nëntokësorë?

Evropa
Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Serbia
Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Evropa
Kiliçdaroglu voton në Ankara

Kiliçdaroglu voton në Ankara

Turqia
Erdogan e hedh votën në Stamboll

Erdogan e hedh votën në Stamboll

Turqia
Kalo në kategori