LAJMI I FUNDIT:

Renault me dominim të plotë e fillon 2020: Pasi u shpall vetura më e sigurt, shpallet edhe vetura e vitit me 4 modele

Renault me dominim të plotë e fillon 2020: Pasi u shpall vetura më e sigurt, shpallet edhe vetura e vitit me 4 modele

Vetëm pak ditë më parë Renault Clio i Ri ishte shpallur nga “Euro NCAP” si vetura më e sigurt e kategorisë supermini.

Ndonëse ky sukses është i jashtëzakonshëm, Renault sapo ka dëshmuar se është i pa konkurrent.


Katër modele të Renault – Dacia dhe Alpine – kanë fituar çmime gjatë ceremonisë prestigjioze “What Car?”. Qysh prej vitit 1978, kjo ceremoni është ndër më të respektuarat në Mbretërinë e Bashkuar në industrinë automobilistike.

Dacia korr sukses të dyfishtë me Duster dhe Sandero

Dacia ka korrë sukses të dyfishtë në ceremoninë “What Car?” duke fituar çmime me Sandero dhe Duster. Për modelin Sandero, kjo ka qenë fitorja e tetë radhazi dhe ka fituar në kategorinë “Vetura më e mirë e vogël nën 12 mijë funte”. Sandero ofron efikasitet, komoditet, siguri dhe ka çmim të arsyeshëm. Sandero është plotësisht i njohur edhe në tregun tonë meqenëse është edhe vetura më e shitur në Kosovë qe dy vite radhazi.

Në foto: Dacia Sandero

Ndërkaq Duster, që njihet si vetura që “flet shqip” për të dytin vit radhazi ka marrë çmimin e “Veturës SUV më të mirë familjare nën 18 mijë funte”.

Disa prej karakteristikave të kësaj veture që vjen me ofertë fantastike nga Auto Mita për vetëm 14,990€ për pakon më të lartë Prestige, janë:

• Pakoja më e lartë “Prestige”
• Navigacion 7” me prekje
• Çelës inteligjent “Hands free”
• Multimedia sistem me ekran 7”
• Kamerë për parkim
• Sensorë parkimi prapa
• Sensorë të këndit të vdekur
• Xhamat e errët fabrikisht
• Klimë automatike
• Fellne alumini 17”, etj.

Në foto: Dacia Duster

Duster gjithashtu është një ndër SUV-at më të shitur në Kosovë dhe tani me këtë ofertë speciale përfitohen edhe 4x gomat e dimrit gratis si dhe sigurimi i parë KASKO gratis.

SUV për vetëm 14,990 euro - Blej Dacia Duster dhe përfito 4 goma dimri GRATIS
Lexo po ashtu SUV për vetëm 14,990 euro - Blej Dacia Duster dhe përfito 4 goma dimri GRATIS

Renault ZOE i ri po ashtu ka triumfuar në “What Car?” duke e fituar titullin “Vetura më e mirë elektrike” dhe duke marrë nderime për kategorinë e “Veturës më të mirë elektrike nën 30 mijë funte”. Ky është viti i shtatë radhazi që ZOE nderohet me çmim në ceremoninë vjetore “What Car?”.

Përveç këtyre edhe Alpine A110 është modeli i katërt i Renault që ka fituar çmim në ceremoninë e lartcekur, duke e rrëmbyer titullin e “Veturës Sportive të Vitit” për të dytin vit radhazi. /Telegrafi/

artikull i sponsorizuar