0Shares

Pepe Reina ka një ofertë kontrate nga Napoli, por Manchester City raportohet se i është bashkuar Neëcastle Unitedin në ndjekjen ndaj portierit spanjoll.

Reprezentuesi spanjoll ka një marrëdhënie të ngrirë me presidentin e Napolit, Aurelio De Laurnetiis, por pritej që ai do të nënshkruante një kontratë të re.

Megjithatë, Radio Crc raporton sot (e martë) se Manchester City dëshiron Reinan si një rezervë për nënshkrimin e ri Ederson.

City ofertë për Mendyn City ofertë për Mendyn

Klubi anglez po ofron tre milionë euro për 34-vjeçarin, por Napoli po kërkon të paktën milionë euro.

Neëcastle janë gjithashtu të interesuar, por mbetet e mundur që Reina të rinovoj me Napolinpasi ka një lidhje të ngushtë me klubin dhe tifozët e tij.

Në rast largimi të Reinas, Leonardo Pavoletti mund të përdoret si një hap i madh për të provuar të marrë portierin e ri italian, Alex Meret nga Udinese. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)