LAJMI I FUNDIT:

Regjistrohen 201 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Regjistrohen 201 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 1986 testime janë regjistruar 201 raste të reja.

Reklama

Prej rasteve të reja 111 janë në Shkup, Manastir 27, Kavadar 19, Prilep 7, Kumanovë, Kërçovë dhe Koçani 5, Tetovë, Ohër dhe Gjevgjeli 3, Strumicë, Resnjë, Kriva Pallankë dhe Dellçevë 2 dhe nga 1 në Radovish, Gostivar, Dibër, Veles dhe Kratovë.

Po ashtu janë regjistruar edhe 249 pacientë të shëruar dhe 5 të tjerë kanë humbur jetën.

Kujtojmë se që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar gjithsej 306.178 pacientë, ndërsa prej tyre 295.237 janë shëruar dhe 9.226 kanë humbur jetën./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Lajme
“Të lutem kurseje Serbinë”, Kurti zbulon çka i thanë ndërkombëtarët

“Të lutem kurseje Serbinë”, Kurti zbulon çka i thanë ndërkombëtarët

Lajme
Shefi i OSBE-së në Kosovë: Zgjedhjet në veri janë zhvilluar në përputhje me legjislacionin, por situata nuk është e qëndrueshme

Shefi i OSBE-së në Kosovë: Zgjedhjet në veri janë zhvilluar në përputhje me legjislacionin, por situata nuk është e qëndrueshme

Lajme
Komandanti i KFOR-it: Mjaft me veprime të njëanshme, veriu i Kosovës pa ne mund të ishte “vatër lufte”

Komandanti i KFOR-it: Mjaft me veprime të njëanshme, veriu i Kosovës pa ne mund të ishte “vatër lufte”

Lajme
Flet mjeku i 24-vjeçarit që mbyti nënën me qese në Përmet

Flet mjeku i 24-vjeçarit që mbyti nënën me qese në Përmet

Lajme
Gjendet pa shenja jete 50-vjeçari në Prizren, dyshimet e para flasin për vetëvrasje

Gjendet pa shenja jete 50-vjeçari në Prizren, dyshimet e para flasin për vetëvrasje

Kronika e Zezë
Kalo në kategori