LAJMI I FUNDIT:

Regjisori Todd Phillips planifikon ta xhirojë vazhdimin e “Joker”, por me kusht që Phoenix ta përsëritë rolin

Regjisori Todd Phillips planifikon ta xhirojë vazhdimin e “Joker”, por me kusht që Phoenix ta përsëritë rolin
Todd Phillips dhe Joaquin Phoenix (Foto: Matt Winkelmeyer/Getty Images/Guliver)
Reklama

Filmi “Joker” ka thyer rekorde të shikueshmërisë, ndërsa regjisori Todd Phillips i ka entuziazmuar fansat me deklaratën se do t’ia vlente nëse do ta xhironte një vazhdim.

Mirëpo, nëse do të ndodhte kjo, ai megjithatë ka një kusht, që në rolin kryesor sërish të luajë Joaquin Phoenix.


“Nuk do të ishte vetëm një film i egër dhe i çmendur për ‘princin e krimit’. Do të duhej të kishte një rezonancë tematike në të njëjtën mënyrë që e ka filmi i parë”.

Todd Phillips dhe Joaquin Phoenix (Foto: Rich Fury/Getty Images/Guliver)

“Shumë filma përmendin shkëndijën, por Joker ishte barut. Nëse do të ishim në gjendje që ta bënim gjithë këtë në vazhdimin eventual, atëherë do të ishte shumë interesante”, ka deklaruar Phillips.

Dhuna e madhe dhe simpatia për protagonistin negativ, ndër kritikat për "Joker"
Lexo po ashtu Dhuna e madhe dhe simpatia për protagonistin negativ, ndër kritikat për "Joker"

Thashethemet për vazhdimin e filmit filluan në muajin gusht, ndërsa asokohe regjisori kishte thënë se do të bënte gjithçka që në rolin kryesor të ishte sërish Phoenix.

“Joker” e ka kaluar shifrën prej një miliard dollarësh dhe është bërë filmi i tretë më fitimprurës nga DC për superheronjtë, pas “Dark Knight Rises” (1,084 miliard dollarë) dhe “Aquaman” (1,14 miliard dollarë). /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“A t'i jap 200 mijë euro, vetëm mos e tradhto gruan” - përplaset ashpër Blero me Bucin

“A t'i jap 200 mijë euro, vetëm mos e tradhto gruan” - përplaset ashpër Blero me Bucin

Magazina
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Santiana Maloku e prerë në raportin me Bucin: Nuk kam ndjenja për të, e kam vetëm shok

Santiana Maloku e prerë në raportin me Bucin: Nuk kam ndjenja për të, e kam vetëm shok

Magazina
Linda akuzon Lumbardhin për ngacmim seksual: Doje të ma fusje gishtin në gojë, vetëm burrit tim ia lëpij krejt gishtat

Linda akuzon Lumbardhin për ngacmim seksual: Doje të ma fusje gishtin në gojë, vetëm burrit tim ia lëpij krejt gishtat

Magazina
Dua Lipa bëhet zyrtarisht ambasadore e markës

Dua Lipa bëhet zyrtarisht ambasadore e markës "Porsche", nënshkruan kontratë multi-milionëshe me brendin e famshëm të veturave

Magazina
Shpreh mllef dhe e gjykon lojën e tij brenda - e fejuara i dërgon një audio-mesazh dhe e takon Bucin live

Shpreh mllef dhe e gjykon lojën e tij brenda - e fejuara i dërgon një audio-mesazh dhe e takon Bucin live

Magazina
Kalo në kategori