LAJMI I FUNDIT:

Recetë e lashtë natyrale për shikim të mprehtë dhe shëndet të mirë të syve

Recetë e lashtë natyrale për shikim të mprehtë dhe shëndet të mirë të syve

Kjo recetë është e mahnitshme për individët që kanë probleme me shikim.

Reklama

Ata që e kanë provuar thonë se e zvogëlon dioptrinë, e madje disa thonë se u ka ndihmuar edhe t’i heqin krejtësisht syzet, transmeton Telegrafi.

Përveç se e përmirëson shikimin, kjo recetë ofron edhe veti të forta të përtëritjes.

Është shumë e lehtë për ta bërë dhe e lirë.

Mjafton t’i blini disa përbërës organikë dhe mund ta bëni vetë në shtëpi.

Përveç përmirësimit të shikimit, ekspertët e mjekësisë alternative po ashtu thonë se e bën lëkurën më të butë dhe më të shëndetshme.

Përbërësit:

– 200 ml vaj të farave të lirit
– 4 limonë
– 3 karafila të hudhrës
– 1 kilogram mjaltë

Përgatitja:

Qëroni vetëm dy limonë dhe preni mirë. Rriskat e limonit vloni bashkë me 2 limonë tjerë bashkë.

Pastaj shtoni karafilat e hudhrës, vajin e farave të lirit dhe mjaltën.

Përzieni mirë dhe produktin e fituar e vendosni në një kavanoz.

Kavanozin e merrni dhe e lini në një ambient të ftohtë dhe të errët – bën edhe në frigorifer!

Një lugë gjelle të këtij ilaçi e përdorni para çdo shujte.

Ekspertët e mjekësisë alternative thonë se do të mahniteni se si ky ilaç jua mprehë shikimin dhe e rigjeneron trupin. /Telegrafi/

VËREJTJE: Para përdorimit të çfarëdo recete të mjekësisë alternative, rekomandohet që paraprakisht të konsultoheni me doktorin tuaj..

Në trend Shendetesi

Më shumë
Sekreti për një jetë të gjatë? Konsumoni shumë rozmarinë dhe bëni shumë dashuri

Sekreti për një jetë të gjatë? Konsumoni shumë rozmarinë dhe bëni shumë dashuri

Shëndetësi Lajme
Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe ajo njihet dhe vlerësohet edhe jashtë vendit

Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe ajo njihet dhe vlerësohet edhe jashtë vendit

Shendetesi
Ushqimi mund të përmirësojë, por edhe të përkeqësojë sëmundjet! Ja çfarë duhet të shmangin disa pacientë

Ushqimi mund të përmirësojë, por edhe të përkeqësojë sëmundjet! Ja çfarë duhet të shmangin disa pacientë

Shëndetësi
Të mungon dikush? Si ta përballoni ndjesinë e vetmisë

Të mungon dikush? Si ta përballoni ndjesinë e vetmisë

Psikologji
Impotenca prek të gjithë, por ekziston zgjidhja që të jeni të fuqishëm në krevat

Impotenca prek të gjithë, por ekziston zgjidhja që të jeni të fuqishëm në krevat

Shëndetësi
Ngrënia e ushqimit në këmbë apo duke ecur, jo vetëm që nuk ka dëshmi se është e mirë, por është edhe e dëmshme

Ngrënia e ushqimit në këmbë apo duke ecur, jo vetëm që nuk ka dëshmi se është e mirë, por është edhe e dëmshme

Shëndetësi
Kalo në kategori