Atletico Madridi ka shënuar fitore ndaj Real Valladolid me rezultat 2-1 në xhiron e fundit të La Ligas, duke u shpallur kampion i Spanjës.

Ky është titulli i 11-të i kampionit për Ateletico Madridin, ndërsa fiton sërish trofeun e më të mirët në Spanjë pas shtatë vitesh.

Oscar Plano shënoi për vendasit, por golat e Angel Correas dhe Luis Suarez ia sollën fitoren Atleticos.

Uruguaiani Luis Suarez ishte më i miri në ndeshje me notën 7.6.

Paraqitje të mirë kishin edhe Saul Niguez, Angel Correa dhe Kirian Tripper.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/