LAJMI I FUNDIT:

Reagon ambasadori gjerman: Shqetësuese si Lista Serbe nuk i dënoi djegiet e veturave në veri

Reagon ambasadori gjerman: Shqetësuese si Lista Serbe nuk i dënoi djegiet e veturave në veri

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka reaguar pas deklaratave të zyrtarëve serb, konkretisht të udhëheqësve të Listës Serbe, të cilët nuk dënuan aktin e djegies së veturave në veri të Mitrovicës.

Reklama

Rohde në një reagim në Twitter, e ka quajtur shqetësuese faktin që Lista Serbe nuk bëri një reagim për këto veprime.

“Pse? Shumë shqetësuese fakti që Lista Serbe sërish nuk i ka dënuar zjarrvëniet në automjetet e qytetarëve. Të gjithë duhet të jenë të bashkuar për të dënuar këtë praktikë”, ka shkruar Rohde.

Gjatë tri ditëve të fundit në veri të Kosovës, iu është vënë zjarri veturave me targa të Kosovës, të cilat janë ri-regjistruar nga targat KM të lëshuar nga autoritetet e Serbisë. Targat KM janë të ilegale në Kosovë. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Analistët shqiptarë e serbë: Propozimi i Perëndimit do ta nxirrte veriun nga kriza

Analistët shqiptarë e serbë: Propozimi i Perëndimit do ta nxirrte veriun nga kriza

Lajme
Escobar: Kemi vështirësi në raportet me Kurtin, presim që deri nesër të ketë marrëveshje për qetësim të situatës në veri

Escobar: Kemi vështirësi në raportet me Kurtin, presim që deri nesër të ketë marrëveshje për qetësim të situatës në veri

Lajme
Dëshmitari thotë se serbi i akuzuar ishte në krye të paramilitarëve që kishin kryer krime lufte dhe se ia vrau djalin e axhës

Dëshmitari thotë se serbi i akuzuar ishte në krye të paramilitarëve që kishin kryer krime lufte dhe se ia vrau djalin e axhës

Drejtësi
Goran Rakiq me të njëjtën veturë, në Prishtinë me targa RKS - në Zveçan pa targa fare

Goran Rakiq me të njëjtën veturë, në Prishtinë me targa RKS - në Zveçan pa targa fare

Lajme
Lajçak pas takimit me krerët e opozitës: U shpjegova për dëmtimin e reputacionit ndërkombëtar të Kosovës

Lajçak pas takimit me krerët e opozitës: U shpjegova për dëmtimin e reputacionit ndërkombëtar të Kosovës

Lajme
KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

Lajme
Kalo në kategori