LAJMI I FUNDIT:

Rasti “TNT”, Nikolla Gruevski dënohet me nëntë vite burgim ndërsa Mile Janakieski me tre vite

Rasti “TNT”, Nikolla Gruevski dënohet me nëntë vite burgim ndërsa Mile Janakieski me tre vite

Gjykata Penale në Shkup sot ka shqiptuar dënimet për rastin “TNT”, konkretisht rrënimin e objektit “Kosmos” të afaristit Fijat Canovski.

Reklama

Në bazë të vendimit, fajtorë u shpallën, ish-kryeministri i vendit Nikolla Gruevski, ish kryetari i Gazi Babës Toni Trajkovski, ish-ministri i transportit Mile Janakieski si dhe Elizabeta Najdovska.

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski u dënua me nëntë vitë burgim, Toni Trajkovski me katër vite burgim, Elizabeta Najdovska poashtu u dënua me katër vite burgim si dhe Mile Janakieski me tre vite heqje lirie.

Gjithashtu, u kërkua nga palët e përfshira në proces që të gjithë bashkarisht të paguajne dhe dëmin e shkaktuar ndaj afaristit Canovski, në vlerë totale prej mbi 11 milion eurove.

Në trend Lajme

Më shumë
Musliu-Shoshi publikon disa kërcënime: Më erdhën si rezultat i deformimit të qëllimshëm nga Gërvalla

Musliu-Shoshi publikon disa kërcënime: Më erdhën si rezultat i deformimit të qëllimshëm nga Gërvalla

Lajme
Veprimtari Berisha: Turp që askush nuk iu gjet afër Rugovës kur u mor peng nga Millosheviqi

Veprimtari Berisha: Turp që askush nuk iu gjet afër Rugovës kur u mor peng nga Millosheviqi

Lajme
Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Lajme
Arrestohet 32-vjeçari në Fushë Kosovë, keqpërdori besimin brenda kompanisë dhe përvetësoi një shumë parash

Arrestohet 32-vjeçari në Fushë Kosovë, keqpërdori besimin brenda kompanisë dhe përvetësoi një shumë parash

Kronika e Zezë
Analistët për situatën në veri: Presioni ndërkombëtar është për formimin e Asociacionit

Analistët për situatën në veri: Presioni ndërkombëtar është për formimin e Asociacionit

Donjeta Zeqiraj
Kurti: Janë identifikuar edhe 28 pjesëmarrës në protestat e dhunshme në veri

Kurti: Janë identifikuar edhe 28 pjesëmarrës në protestat e dhunshme në veri

Lajme
Kalo në kategori