Trajneri i Gjilanit, Zekirija Ramadani, ka përgëzuar futbollistët e tij për barazimin që morën ndaj Prishtinës.

Reklama

Prishtina dhe Gjilani barazua 2-2 në “Fadil Vokrri”, në një ndeshjen që ishte e mirë dhe me raste.

“Duke marrë parasysh paraqitjen e Prishtinës duhet të jemi të kënaqur me një pikë. Prishtina tregoi një lojë të mirë dhe agresive”.

“Me këtë rezultat ne mund të jemi më tepër të kënaqur se Prishtina që kërkoi si vendase fitoren”.

“Ishte një pikë e madhe përballë kësaj Prishtinë dhe me plotë meritë, sakrificë, mund e luftë sportive në fushë. Pjesa e parë e takoi ekipit kundërshtar, ndërsa në pjesën e dytë ndryshuam ca gjëra që ishin në anën tonë”, ka thënë Ramadani.

Reklama

Prishtina dhe Gjilani me nga 23 pikë mbajnë pozitat tre dhe katër në renditje. /Telegrafi/

Reklama