LAJMI I FUNDIT:

Rakitic: Futbolli është vërtet mizor

Rakitic: Futbolli është vërtet mizor

Ivan Rakitic është i pakënaqur që Sevilla fitoi vetëm një pikë kundër Villarrealit të dielën para tifozëve të tyre, por publikisht e mbështeti trajnerin Diego Alonso, dorëheqja e të cilit po kërkohet nga tifozët.

Kike Salas shënoi në minutën e 75-të për 1-0, por vetëm dy minuta më vonë Villarreal barazoi me anë të Morales.

“Ne u përpoqëm, luftuam, nuk u dorëzuam. Skuadra tregoi dëshirën e saj. Edhe një herë, falënderoj tifozët për mbështetjen e tyre”, deklaroi Rakitic për televizionin Movistar.


Tifozët janë të pakënaqur pasi as trajneri i ri Alonso nuk ka mundur ta kthejë fillimin e keq të sezonit. Meqenëse Alonso, ish-trajneri i Uruguait, u ul në stol në tetor, Sevilla arriti të fitonte vetëm një herë në dhjetë ndeshje.

“Kemi besim maksimal te trajneri”, ka theksuar zëvendëskapiteni i Sevillas, Rakitic. “Futbolli është thjesht mizor, sepse ne sulmuam, kaluam në avantazh me vështirësi dhe më pas pranuam menjëherë një gol”, shtoi ai. Ai pranoi se tifozët nuk e meritonin një seri të tillë rezultatesh të këqija, që e vendosën Sevillan në vendin e 15-të mes 20 klubeve të divizionit të parë dhe në vendin e fundit në grupin e Ligën e Kampionëve.

“Por, ne nuk jemi pa energji, nuk e kemi ulur kokën, ndaj besoj se më në fund do të marrim fitoren që na duhet shumë”, përfundoi Rakitic, i cili luajti gjatë gjithë ndeshjes.

Sevilla, fituesja e vitit të kaluar të Ligës së Evropës, ditët e fundit ka qenë nën kritikat e tifozëve që erdhën në stërvitje muajin e kaluar për t’u thënë lojtarëve se nuk janë të kënaqur. Në pesë ndeshjet e fundit, lojtarët e tyre kanë marrë tri humbje dhe dy barazime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Ndërkombëtare
Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Përfaqësueset
Kalo në kategori