LAJMI I FUNDIT:

Rabiot: Te Juve më vështirë se sa te PSG

Rabiot: Te Juve më vështirë se sa te PSG
Adrien Rabiot në duel me Lucas Moura. (Photo by Pakawich Damrongkiattisak/Getty Images)

Në fund të ndeshjes miqësore ndaj Tottenhamit, Adrien Rabiot foli në zonën për media.

Reklama

Ai iu përgjigj disa pyetjeve të Corriere Dello Sport, sidomos për ndryshimin mes Juventusit dhe PSG-së.

“Është e hershme për të bërë krahasime midis futbollit italian dhe francez. Mund të them se këtu është shumë më e vështirë se sa në Francë, por mënyra sesi punojmë këtu është shumë më ndryshme”.

Adrien Rabiot . (Photo by Pakawich Damrongkiattisak/Getty Images)

“Kurrë nuk kam thënë se PSG nuk është një klub historik”.

“PSG mbetet PSG, por është pjesë e së kaluarës sime. Tani, unë jam një lojtar i Juventusit dhe duhet të mendoj për të ardhmen time këtu”, ka thënë Rabiot.

Juventus . (Photo by Suhaimi Abdullah/Getty Images)

Ai luajti gjymsë pjesë me Juventusin ndaj Tottenham, ku paraqitje e tij u konsideruar pozitive. /Telegrafi/   

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

NBA
Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori