LAJMI I FUNDIT:

Qeveria i quan të ulëta akuzat e LVV-së ndaj Hotit

Qeveria i quan të ulëta akuzat e LVV-së ndaj Hotit

Zyra e kryeministrit, Avdullah Hoti ka reaguar pas akuzave të Lëvizjes Vetëvendosje se kjo qeveri është e varur nga Lista Serbe dhe se është marionetë e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuciqit.

Reklama

LVV përmes një fotomontazhe e ka paraqitur kryeministrin Avdullah Hoti duke bërë lëvizjet ashtu siç dëshiron presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ndërsa pas tij është presidenti i Rusisë, Vladimir Putin.

Por, këshilltari i Hotit, Xhavit Beqiri këto veprime i vlerësoi të ulëta.

LVV akuzon Qeverinë, përmes një fotomontazhi e paraqet Hotin si marionetë të Vuçiqit
Lexo po ashtu LVV akuzon Qeverinë, përmes një fotomontazhi e paraqet Hotin si marionetë të Vuçiqit

Beqiri në një prononcim për Telegrafin tha se veprimet e tilla nga partia opozitare LVV, janë të ulëta edhe konceptualisht edhe nga ana etike.

“Këto janë shumë të ulëta edhe konceptualisht edhe nga aspekti etik”, ka thënë shkurt Beqiri për Telegrafin.

Ndryshe, LVV-ja përmes një fotomontazhe një ditë më parë e ka paraqitur kryeministrin Avdullah Hoti duke bërë lëvizjet ashtu siç dëshiron presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ndërsa pas tij është presidenti i Rusisë, Vladimir Putin.

“Kjo qeveri ilegale filloi ashtu siç deshi Serbia, me kushtet e saj. Ju kërkua heqja reciprocitetit, qeveria koti e realizoi. Ju kërkua ndalimi i anëtarësimeve në organizmat ndërkombëtar, edhe ajo u realizua. Kjo qeverisje është tmerrësisht e varur nga Lista serbe teksa pranon urdhrat e Serbisë”, thuhet në faqen zyrtare të LVV-së në Facebook.  /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti: Policia dhe KFOR-i në veri janë kufiri ndërmjet ekstremistëve të dhunshëm dhe institucioneve paqësore

Kurti: Policia dhe KFOR-i në veri janë kufiri ndërmjet ekstremistëve të dhunshëm dhe institucioneve paqësore

Lajme
Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Komunat
Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Siguri
“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

Lajme
Situata në veri, NATO dërgon edhe 700 ushtarë në Kosovë

Situata në veri, NATO dërgon edhe 700 ushtarë në Kosovë

Siguri
Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në

Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në "Defender 23", pasoja e parë për Kosovën

Lajme
Kalo në kategori