LAJMI I FUNDIT:

Akuza

23 Artikuj

Ish-gjyqtari Berisha i akuzuar për marrje ryshfeti thotë se është vënë në një kurth të planifikuar mirë

Ish-gjyqtari Berisha i akuzuar për marrje ryshfeti thotë se është vënë në një kurth të planifikuar mirë

Drejtësi
Fillon rishtazi gjykimi ndaj 20 policëve të veriut të Kosovës që po akuzohen për korrupsion e kontrabandë me mallra

Fillon rishtazi gjykimi ndaj 20 policëve të veriut të Kosovës që po akuzohen për korrupsion e kontrabandë me mallra

Drejtësi
LSDM: Mickoski i ndryshon qëndrimet si të dojë

LSDM: Mickoski i ndryshon qëndrimet si të dojë

Maqedonia e Veriut
EULEX reagon ndaj ish-prokurores Bamieh: Nuk e prezantoi asnjë provë të re

EULEX reagon ndaj ish-prokurores Bamieh: Nuk e prezantoi asnjë provë të re

Kosovë
Arifi i përgjigjet Sinanit me akuza të rënda: Me para të Komunës subvencionoi parukieren personale dhe familjarët e vet

Arifi i përgjigjet Sinanit me akuza të rënda: Me para të Komunës subvencionoi parukieren personale dhe familjarët e vet

Donjeta Zeqiraj
Akuzat e PD për nxjerrjen e të dhënave personale nga e-Albania, SPAK nis verifikimet

Akuzat e PD për nxjerrjen e të dhënave personale nga e-Albania, SPAK nis verifikimet

Shqipëri
Djali që kërceu me veturën e tij mbi një rrjedhë lumi, përballet me 18 akuza

Djali që kërceu me veturën e tij mbi një rrjedhë lumi, përballet me 18 akuza

Auto Lajme
Qeveria i quan të ulëta akuzat e LVV-së ndaj Hotit

Qeveria i quan të ulëta akuzat e LVV-së ndaj Hotit

Elfije Boletini
Gjatë 2019-së, 1,013 të mitur janë akuzuar në gjykatat themelore të Kosovës

Gjatë 2019-së, 1,013 të mitur janë akuzuar në gjykatat themelore të Kosovës

Kosovë
Trump fajëson Barack Obaman për dhënien e parave Iranit për të blerë raketa që goditën bazat amerikane

Trump fajëson Barack Obaman për dhënien e parave Iranit për të blerë raketa që goditën bazat amerikane

Nga Bota
Vladimir Putin mbron Donald Trump pas akuzave ndaj tij

Vladimir Putin mbron Donald Trump pas akuzave ndaj tij

Nga Bota
Dhoma e Përfaqësueseve e SHBA-së fillon seancën kundër Donald Trumpit

Dhoma e Përfaqësueseve e SHBA-së fillon seancën kundër Donald Trumpit

Nga Bota
Me çfarë akuzash po përballet Trump, çfarë do të ndodh më pas – kush pritet të bëhet president nëse ai shpallet fajtor?

Me çfarë akuzash po përballet Trump, çfarë do të ndodh më pas – kush pritet të bëhet president nëse ai shpallet fajtor?

Nga Bota
Qeveria dhe opozita në Shqipëri shkëmbejnë akuza për presione mbi drejtësinë

Qeveria dhe opozita në Shqipëri shkëmbejnë akuza për presione mbi drejtësinë

Shqipëri
Një tjetër grua akuzon Biden për sjellje të pahijshme

Një tjetër grua akuzon Biden për sjellje të pahijshme

Nga Bota
Deputetë në Kuvend e të akuzuar në gjykatë

Deputetë në Kuvend e të akuzuar në gjykatë

Kosovë
123 persona të akuzuar për një muaj nga Prokuroria e Pejës

123 persona të akuzuar për një muaj nga Prokuroria e Pejës

Kronika e Zezë
Akuzoi 9-vjeçarin se e preku në të pasme, por i kërkoi falje kur u vërtetua e kundërta (Video)

Akuzoi 9-vjeçarin se e preku në të pasme, por i kërkoi falje kur u vërtetua e kundërta (Video)

Dështime
Lirohet nga akuza ministri Valdrin Lluka

Lirohet nga akuza ministri Valdrin Lluka

Të Tjera
Bashkëshortja e kryeministrit izraelit, akuzohet për keqpërdorimin e buxhetit për nevoja familjare (Foto)

Bashkëshortja e kryeministrit izraelit, akuzohet për keqpërdorimin e buxhetit për nevoja familjare (Foto)

Nga Bota
Limaj deklarohet i pafajshëm për akuzat për krime lufte

Limaj deklarohet i pafajshëm për akuzat për krime lufte

Kosovë
Në Kosovë ka vepër penale që quhet “ISIS-at”!

Në Kosovë ka vepër penale që quhet “ISIS-at”!

Siguri
Sulmohet fizikisht një prokuror në Gjykatën Themelore të Tetovës

Sulmohet fizikisht një prokuror në Gjykatën Themelore të Tetovës

Komunat