LAJMI I FUNDIT:

Djali që kërceu me veturën e tij mbi një rrjedhë lumi, përballet me 18 akuza

Djali që kërceu me veturën e tij mbi një rrjedhë lumi, përballet me 18 akuza

Gjuetia për klikimet në YouTube ka pasojat e veta.

Reklama

Me më shumë se 1.1 milion abonentë, kanali Street Speed ​​717 është një nga kanalet më të suksesshme midis kanaleve të lidhura me makinat.

Videot e tij zakonisht përfshijnë abuzimin e një shumëllojshmërie automjetesh, të tilla si një Ford F-150 Raptor i gjeneratës së mëparshme, ku ai u hodh mbi një Hummer në nëntor  të vitit 2020.

Ky marifet nuk i bëri atë telashe atëherë, por veprimin e tij më të fundit, atë e vunë re Komisioni i Peshkut dhe Varkave në Pensilvani, transmeton Telegrafi.

Mike, djali prapa kanalit në YouTube, shpjegon në një video të re, se kjo sjellje i ka dhënë atij jo më pak se 18 akuza penale kundër tij pas filmimit të videos virale – tani me 1.66 milion shikime – dhe pamjeve pasuese.

Lista përfshin dy akuza të shqetësimit të rrugëve ujore dhe pellgjeve ujëmbledhës, gjashtë akuza të ndotjes së ujërave, gjashtë akuza të hedhurinave pranë ujërave dhe katër akuza të tjera të drejtimit të një automjeti në një lumë.

Sipas Majk, TRX i tij nuk ka rrjedhur asnjë benzinë ​​ose ftohës vaji në ujë që do të kishte helmuar peshqit. Ai gjithashtu nuk bie dakord me akuzat për mbeturina të ngritura kundër tij, duke thënë se ai erdhi atje për të xhiruar videon e tij dhe shkoi në shtëpi pa hedhur asnjë mbeturinë në pronë.

Ai pranon se ka gjithmonë një rrezik me videot që po regjistron sepse “disa gjëra nuk janë saktësisht ligjore”, por ai kurrë nuk besonte se ngasja e Ram TRX e tij përmes një përroi do të shkaktonte probleme kaq të mëdha.

Çuditërisht, Mike thotë se këto akuza nuk do ta pengojnë atë të bëjë kërcime tjera, pasi ai po ndërton rampa shtesë për të xhiruar ato që ai shpreson se do të jenë video më virale. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Del në ankand një Ford Sierra i rrallë

Del në ankand një Ford Sierra i rrallë "i papërlyer", i lënë në një garazh për 20 vjet - pas një renovimi që kushtoi rreth 10 mijë euro

Auto
Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze

Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze "të ekspozuara ndaj diellit" në një makinë në Angli

Auto
Ka një fushë plot me Porsche të braktisur në Kaliforni, cilën do të “shpëtonit” së pari?

Ka një fushë plot me Porsche të braktisur në Kaliforni, cilën do të “shpëtonit” së pari?

Auto
Renault Clio në Kosovë thyen rekordin e harxhimeve (Video)

Renault Clio në Kosovë thyen rekordin e harxhimeve (Video)

Auto
Vetura e parë e Aston Martin DB12 u shit për 1.6 milion dollarë

Vetura e parë e Aston Martin DB12 u shit për 1.6 milion dollarë

Auto
Porsche do të shfaqë “veturën sportive të së ardhmes” më 8 qershor

Porsche do të shfaqë “veturën sportive të së ardhmes” më 8 qershor

Auto
Kalo në kategori