LAJMI I FUNDIT:

Qeveria propozon kandidatët për Bordin e KRPP-së

Qeveria propozon kandidatët për Bordin e KRPP-së

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit ka propozuar emrat e dy kandidatëve për anëtarë të Bordit të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik (KRPP).

Avni Sahiti dhe Fidane Spahija – Gjikolli janë anëtarët e propozuar për Bord të KRPP-së, shkruan Telegrafi.

Pas miratimit të vendimit nga Qeveria, emrat e tyre do të dërgohen në Kuvend për aprovim.

Po ashtu, në këtë mbledhje kryeministri Albin Kurti bëri ka bërë të ditur se së shpejti do të propozojnë nivelin e pagës minimale në vend.

“Në koordinim me Këshillimin Ekonomik Social së shpejti do të propozojmë nivelin e pagës minimale”, tha Kurti. /Telegrafi/


Në trend Ekonomi

Më shumë
Nga 6 shkurti, konsumatorët kanë të drejtë t'i shkëpusin kontratat me operatorët kabllorë që ndryshojnë kushtet e saj

Nga 6 shkurti, konsumatorët kanë të drejtë t'i shkëpusin kontratat me operatorët kabllorë që ndryshojnë kushtet e saj

Ekonomi
Nga Kosova në Bazel - rruga e Leos drejt suksesit si stilist i flokëve

Nga Kosova në Bazel - rruga e Leos drejt suksesit si stilist i flokëve

Leovee Hairartist
Delegacioni i bizneseve kosovare promovon Kosovën në Edicionin e 9-të të “Promote

Delegacioni i bizneseve kosovare promovon Kosovën në Edicionin e 9-të të “Promote" në Yaounde, Kamerun

Ekonomi
Programi EDP – Ndikimi i profesionistëve të diasporës në forcimin e kapaciteteve lokale

Programi EDP – Ndikimi i profesionistëve të diasporës në forcimin e kapaciteteve lokale

GERMIN
Nga Ballkani drejt Europës - rritja e shpejtë dhe suksesi i Sachpizza & Sachcaffé

Nga Ballkani drejt Europës - rritja e shpejtë dhe suksesi i Sachpizza & Sachcaffé

Sachcaffé
Fillo rrugën tuaj profesionale - konkurset e fundit në Telegrafi Jobs!

Fillo rrugën tuaj profesionale - konkurset e fundit në Telegrafi Jobs!

Telegrafi Jobs
Kalo në kategori