LAJMI I FUNDIT:

Qeveria e Maqedonisë kërkon mënyrë për ta shkarkuar drejtorin e Qendrës për Shëndet Publik, Arben Ziberi

Qeveria e Maqedonisë kërkon mënyrë për ta shkarkuar drejtorin e Qendrës për Shëndet Publik, Arben Ziberi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe do të konsultohet me jurist dhe nëse kjo është e mundshme që sot do të ndryshojë drejtorin e Qendrës për Shëndet Publik Shkup, Arben Ziberi, i cili poashtu është edhe kandidat për deputet nga radhët e BDI-së.

E gjithë kjo vjen pasi që Ziberi në ‘Facebook’ shkroi se ka ndikuar në vendimin që të hapen kufijtë pa kufizime me çka ju bëri thirrje mërgimtarëve të kthehen në Maqedoni dhe të votojnë për kryeministër shqiptar.


“Së pari kjo nuk është e vërtetë, Ziberi nuk është anëtar i komisionit. Konsideroj si një retorikë në fushatë parazgjedhore. Një vendim i tillë nuk i ngjan një mjeku, posaçërisht jo një drejtori të një institucioni të tillë”, tha Filipçe.

Drejtori Ziberi thotë se si kandidat për deputet ka të drejtë që në profilin privat të deklarojë qëndrime politike dhe se nuk ka keqpërdorur institucionin të cilin udhëheq.

“Unë jam kandidat për deputet dhe kam të drejtë që në ‘Facebook’ privat të kem qëndrime politike dhe në asnjë moment nuk kam keqpërdorur institucionin të cilin e udhëheq”, tha Arben Ziberi.//Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Lajme
Britania e Madhe reagon për protestën para Bashkisë së Tiranës: Molotovi nuk ka vend në demokraci

Britania e Madhe reagon për protestën para Bashkisë së Tiranës: Molotovi nuk ka vend në demokraci

Lajme
11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

Lajme
​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

Siguri
SHBA-ja synon ta

SHBA-ja synon ta "fortifikojë" Ballkanin Perëndimor

Lajme
Haradinaj kritikon ashpër Kurtin: Autostrada e Dukagjinit do të ndërtohet herëdokur

Haradinaj kritikon ashpër Kurtin: Autostrada e Dukagjinit do të ndërtohet herëdokur

Politikë
Kalo në kategori