LAJMI I FUNDIT:

Qeni nga Luiziana thyen rekordin botëror – gjuha e tij ka një gjatësi të jashtëzakonshme

Qeni nga Luiziana thyen rekordin botëror – gjuha e tij ka një gjatësi të jashtëzakonshme

Gjuha me gjatësi prej rreth 12,5 centimetrash e një qeni nga Luiziana është certifikuar zyrtarisht si më e gjata në botë nga Rekordet Botërore Guinness.

Reklama

Zoey, një përzierje mes rracave labrador dhe pastor gjerman, mori rekordin për gjuhën më të gjatë të një qeni të gjallë.

Pronarët e Zoey, banorët e Metairie, Sadie dhe Drew Williams, thanë se Zoey-n e morën kur ajo ishte vetëm 6 javëshe dhe pothuajse menjëherë vunë re gjuhën e saj jashtëzakonisht të gjatë, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

“Ne menduam me siguri se ajo do të rritej aq shumë sa t’i përshtatej madhësia e gjuhës, por ajo padyshim nuk e bëri. Ajo ende ka një gjuhë të madhe në krahasim me trupin e saj”, tha Sadie Williams për Guinness World Records.

Ndërkaq çifti bëri të ditur se Zoey është e njohur dhe shumë miqësore me fqinjët. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Interesante
Vizitorët e parkut në Meksikë

Vizitorët e parkut në Meksikë "ngrinë në vend" kur ariu i ndërpreu piknikun - pamjet u bënë virale në internet

Virale
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Interesante
15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por që nuk ekzistojnë më (Foto)

15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por që nuk ekzistojnë më (Foto)

Interesante
Përdoruesi në TikTok ka një paralajmërimin të tmerrshëm për ‘shenjat e vogla’ në letrat e tualetit tek banjat publike

Përdoruesi në TikTok ka një paralajmërimin të tmerrshëm për ‘shenjat e vogla’ në letrat e tualetit tek banjat publike

Virale
Kalo në kategori