0Shares

Në Lancashire të Anglisë është hapur një qendër me akuariume, ku iu mundësohet çifteve të martohen nën ujë.

Nusja dhe dhëndri mund të veshin kostumet dhe maskat, që të ndërrojnë unazat në thellësi, të rrethuar nga peshq të ndryshëm, transmeton Telegrafi.

Betimi para ofiqarit

Sapo të kenë thënë deklaratat zyrtare dhe betimet para ofiqarit, ata zhyten poshtë dhe pasi të kenë treguar tabelat me përgjigje pozitive, shkëmbejnë edhe puthjet.

Puthja e parë si të martuar

Kjo formë e pazakontë e kurorëzimit është mundësuar për ata që kanë dëshirë të martohen zyrtarisht në ujë, por që nuk kanë mundësi të udhëtojnë nëpër këto destinacione.

Hapësirat për kurorëzime poshtë ujit

“Shumë çifte po vijnë këtu, sepse kanë frikë nga thellësitë, por duan të kenë një martesë të veçantë”, kanë thënë drejtuesit e qendrës.

Akuariumet për ata që nuk mund të martohen në det

Ndryshe, vendi që po shfrytëzohet edhe për propozime për martesë, ofron edhe hapësira të kurorëzimit, derisa në anën tjetër të xhamit notojnë peshkaqenët dhe gjallesat tjera. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)