LAJMI I FUNDIT:

Putin i kërkon Gazpromit që pagesat e gazit nga shtetet që e blejnë ta paguajnë në rubla

Putin i kërkon Gazpromit që pagesat e gazit nga shtetet që e blejnë ta paguajnë në rubla

Rusia do t’i konvertojë pagesat e porosive të gazit në rubla, kështu të paktën ka thënë sot presidenti rus Vladimir Putin.

“Nuk ka kuptim të dorëzojmë porositë e mallit tonë në Bashkimin Evropian, SHBA dhe paratë t’i marrim në dollarë, euro dhe valuta tjera. Për këtë kemi vendosur të ndërmarrin një sërë veprimesh që pagesat të bëhen në rubla ruse”, shtoi Putin.


Këshilltari i Putinit braktisë qeverinë ruse dhe largohet nga vendi, është shprehur haptazi kundër pushtimit të Ukrainës
Lexo po ashtu Këshilltari i Putinit braktisë qeverinë ruse dhe largohet nga vendi, është shprehur haptazi kundër pushtimit të Ukrainës

I pari i Federatës Ruse, ka theksuar se porositë do të vazhdojnë të shpërndahen në kuadër të marrëveshjeve të arritura më herët me shtetet e caktuara.

E urdhri për pagesat në rubla i është dhënë fillimisht Gazpromit, e më pas edhe kompanive tjera që funksionojnë si nënkontraktorë. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Diplomë e Burimeve Njerëzore që njihet në Evropë, a ja vlen?

Diplomë e Burimeve Njerëzore që njihet në Evropë, a ja vlen?

Creative Hub Kosovo
Agro Trade hap showroom-in e ri të pijeve - mysafirë special presidenti i Coca-Colas dhe Ujit Tepelena

Agro Trade hap showroom-in e ri të pijeve - mysafirë special presidenti i Coca-Colas dhe Ujit Tepelena

Elfije Boletini
Momentin kur dështon dreka, zgjidhja e shpejtë është Perfetta

Momentin kur dështon dreka, zgjidhja e shpejtë është Perfetta

Perfetta Pashteta
300 pingponistë, 20 shtete, një garë: PrishtinaOpen 2024 po troket!

300 pingponistë, 20 shtete, një garë: PrishtinaOpen 2024 po troket!

Ekonomi
Kreu i ATK-së: Ka rritje të bizneseve që regjistrohen për çështje tatimore në veri

Kreu i ATK-së: Ka rritje të bizneseve që regjistrohen për çështje tatimore në veri

Ekonomi
Lansohet BrainHero: Platforma AI që zhvillon kreativitetin e fëmijëve

Lansohet BrainHero: Platforma AI që zhvillon kreativitetin e fëmijëve

BrainHero.ai
Kalo në kategori